Szczegółowa instrukcja montażu łóżek

 

SPOSÓB ŁĄCZENIA DESEK RAMY

Aby połączyć deski ramy z nogami lub wzajemnie ze sobą (zależy od modelu łóżka) należy umieścić kołki drewniane 8x40 w przygotowanych otworach nóg lub jednej z łączonych desek ramy a następnie za ich pomocą połączyć elementy ze sobą. Za pomocą załączonych wkrętów 3,5x45 skręcić połączone elementy. Wkręty należy dokręcić do samego końca tak aby nie pozostała żadna przestrzeń pomiędzy łączonymi elementami. Aby mieć pewność, że wkręty są odpowiednio dokręcone powinny na końcu delikatnie "zaskrzypieć".

 

SPOSÓB MONTAŻU STELAŻA

Deski ramy stelaża (te oznaczone cyframi 1-8) łączymy za pomocą kołków drewnianych 5x30 a następnie każde połączenie skręcamy za pomocą dwóch wkrętów 3,5x55.

Kiedy rama stelaża jest gotowa, obracamy ją do góry nogami w celu montażu zawiasów. Montujemy je w narożnikach 1 i 4 w taki sposób aby nie wystawały poza obrys ramy stelaża (w deskach są otwory montażowe). Używamy do tego celu  wkrętów 8x40 z łbem sześciokątnym oraz podkładek.

W kolejnym kroku należy przekręcić stelaż z powrotem na odpowiednią stronę i umieścić go centralnie w ramie łóżka tak aby przy otwieraniu i zamykaniu nie ocierał o ramę. Następnie przykręcić zawiasy do dłużyc łóżka za pomocą wkrętów 8x25 z łbem sześciokątnym oraz podkładek (w dłużycach są otwory montażowe).

Rozłożyć równomiernie deski stelaża na ramie stelaża, a następnie przykręcić za pomocą wkrętów 3,5x35.

Zamontować siłowniki gazowe do otworów w zawiasach za pomocą śrub M8.

 

SPOSÓB MONTAŻU DNA POJEMNIKA

Aby umieścić dno łóżka w pojemniku należy oprzeć płyty MDF o jedną ze ścian łóżka a następnie nagiąć je w taki sposób aby ominąć drugim końcem listwy wspierające stelaż i ułożyć je na listwach wspierających podłogę. Listwa bądź listwy środkowe powinny być ułożone na podłodze w taki sposób, żeby każda z płyt była na nich wsparta mniej w więcej na połowie szerokości listwy. Na koniec należy każdą z płyt przykręcić do listew wkrętami 3,5x25.

 

SPOSÓB MONTAŻU SZUFLAD

Aby zamontować szuflady do złożonego łóżka należy wsunąć je równomiernie w prowadnice. Prowadnica zarówno z prawej jak i z lewej strony musi delikatnie "kliknąć" mniej więcej w połowie wsunięcia co będzie oznaczało zabezpieczenie szuflady przed wypadnięciem podczas wysuwania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl